Předokenní rolety

Chcete snížit náklady za vytápění a zvýšit ochranu vašeho majetku? Pořiďte si venkovní hliníkové rolety.

Stejně jako venkovní žaluzie umí ochránit interiér před nadměrným letním horkem. Ale jejich hlavním přínosem je, že jsou mechanickou a izolační bariérou mezi venkovním prostředím a oknem, podobně jako okenice. Dominuje tedy především ochranná a izolační funkce spojená s užíváním zejména v zimním období a v noci.

Zajistí vám komfort

Určitě oceníte větší soukromí a snížení hluku pronikajícího do interiéru. Budete mít klidnější spánek a také větší pocit bezpečí v noci.
Nespornou předností je ochrana před nepřízní počasí (kroupy, déšť, vítr, sníh, letní vedro) a proti hmyzu díky síti volitelně integrované v roletovém boxu. Také ochráníte okna, nábytek a podlahy před vyblednutím účinkem UV záření a tepla.

Šetří vaše peníze

Zavřenou roletou vzniká mezi oknem a roletou vzduchová mezera. Funguje jako další tepelný izolant, který zabrání ztrátě až 40 % tepla. Za celkové náklady na vytápění můžete uspořit až 10 %.

Chrání váš majetek

Chcete-li zvýšenou ochranu, pořiďte si roletu s pevnějším pancířem a vodicími lištami nebo zesílenou dosedací lištou včetně zámku. Standardní hliníková venkovní roleta s mechanismem proti nadzvednutí zvenčí je však také dobrou prevencí proti vloupání. Snahu o její demontáž totiž vždy doprovází hluk.

V době vaší nepřítomnosti mohou automaticky vytahovat a stahovat rolety programovatelné spínací hodiny. Docílíte dojmu, že je někdo doma. Ale také zajistíte denní přísun světla pro květiny či domácí zvířata.

Dva typy provedení:
1. Rolety určené pro dodatečnou montáž - na jakkoli dokončenou fasádu (okno), ať se jedná o starší dům, novostavbu nebo jen rekonstrukci, kde se nepočítalo s přípravou pro vestavbu rolety.
2. Roleta určená pro vestavbu pod omítku (do okenního nadpraží), která vždy vyžaduje stavební přípravu. Výhodou podomítkového typu je, že nezasahuje do okna a nesnižuje tím přísun světla do místnosti. Estetickou hodnotou je skrytý box rolety pod omítkou nebo jinou fasádní hmotou.

8 důvodů, proč se vám s nimi bude lépe bydlet:

 • Úspora peněz - v zimním období za vytápění, v letním za klimatizaci.
 • Vysoká životnost - u dobrých rolet je převažujícím materiálem hliníková slitina.
 • Ochrana majetku - jsou dobrou prevencí proti vloupání.
 • Vyšší komfort, soukromí a ochrana proti pohledům zvenčí a vlivy počasí.
 • Nezabírají místo v interiéru.
 • Snadné čištění - mytím vodou a ostříkáním, např. zahradní hadicí a s určitou opatrností i tlakovou vodou.
 • Ekonomická varianta - manuální ovládání popruhem nebo šňůrou.
 • Rychlá realizace - v případě dodatečně montovaných rolet i ovládacího RF systému.

Měli byste vědět:

 • Je nutné včas naplánovat a připravit stavbu, jinak se musíme spokojit pouze s verzí pro dodatečnou montáž s "přiznaným" roletovým boxem.
 • Pro účinnou ochranu před letním horkem je nezbytné místnost zcela nebo z větší části zastínit.

Náš tip - jak si poradíte s přimrznutím zavřené rolety k parapetu či k vodicím lištám:

 • Ruční ovládání - nesnažte se silou roletu utrhnout v přimrzlém místě, ale nejdříve se pokuste opatrně odstranit námrazky. Můžete použít fén na vlasy a kritická místa jednoduše ohřát. Tím je věc obvykle zdárně vyřešena.
 • Motorové ovládání - záleží na typu motoru. Nová řada motorů s vestavěnou řídicí elektronikou umí rozeznat překážku i regulovat sílu motoru, vypnout se včas a tím ochránit celý systém.

Užijte si pohodlí a ušetřete na výdajích za vytápění. S výběrem venkovních rolet vám rádi pomůžeme.