Horizontální žaluzie

Horizontální žaluzie

Horizontální interiérové žaluzie představují nejrozšířenější způsob vnitřního stínění. Překlápěním vodorovně uspořádaných lamel se zajišťuje regulace prostupu světla i tepla. Vyrábějí se ve formátu šířky lamel v řadě 16-25-35-50-70 mm.

Nezdá se to, ale nejvíce inovací přichází právě v horizontálních žaluziích. Nové možnosti ovládání napájeného solárními články bez požadavku na jakékoliv kabeláže a energii, nové způsoby naklápění lamel s užitkem komfortnějšího ovládání nebo lepší regulace zastínění.

Naše tipy pro vás:

  • Naplánujte si do interiéru místo obvyklých 25 mm lamel zajímavější solitérní a stabilní žaluzii s formátem lamel o šířce 35, 50 nebo 70 mm vhodnou pro nadstandardní plochy.
  • Věnujte pozornost novince v provedení 25 mm - žaluzie MegaView s nevídaným technickým řešením zlepšujícím průhled otevřenou žaluzií o 100 %.

Proč jsou dlouhodobě oblíbené:

  • Výborná regulovatelnost prostupu světla a tepla - funkci naklápění lamel, možnost měnit míru zastínění v celém rozsahu od 100% zastínění až po téměř čistý výhled z okna, ničím nepřekonáte.
  • Snadné vytahování a naklápění - lamely jsou lehké. I manuálně ovládaná žaluzie funguje lehce a snadno po celou dobu životnosti.
  • Jsou nadčasové a léty ověřené – neokoukají se vám a nikdy nebudou působit zastarale.
  • Nepodléhají vzhledovému opotřebení - lamely jsou ze slitiny hliníku s vypalovaným povrchem.
  • Dlouhá životnost ovládání - mechanika žaluzie kolekce LUXAFLEX a TOPDECOR používá vyspělé komponenty z těch nejlepších materiálů.
  • Snadná údržba a čištění - povrch žaluzií od prachu zbavíte jednoduše prachovkou za sucha.
  • Vyžadují méně místa pro instalaci - výrazně méně než žaluzie z přírodního dřeva nebo bambusu. Lamely jsou tenké, proto má vytažená žaluzie poměrně nízký svazek lamel. Nepotřebuje tolik místa pro umístění nad oknem, aby při manipulaci s okenním křídlem nepřekážela.

Měli byste vědět:

Regulace slunečního tepla má u interiérové žaluzie svoje limity. Lze očekávat zabránění pronikání tepla do místnosti s účinností 30-40 %. Potřebujete-li vyšší ochranu před teplem, zvolte venkovní produkty stínící techniky - venkovní žaluzie, rolety, markýzy, okenice a slunolamy.

V kolekci LUXAFLEX A TOPDECOR najdete produkty s perfektní funkčností a vyzrálou technikou zaručující jednoduchou montáž. Jsou profilovány na ten nejlepší vzhled povrchů, tvarů a barev s promítnutím posledních designových trendů. Podívejte se do fotogalerie nebo přímo do vzorkovnic.