Markýzy

Markýzy

Jak relaxovat na přímém slunci? Čím zabránit vyhřátí terasy a navazujících částí vašeho bydlení? Která je ta pravá markýza pro vaši terasu, lodžii či zimní zahradu? Naším tipem je švýcarská značka STOBAG, v jejímž sortimentu najdete osvědčené typy markýz, svislých clon a pergol.

Chraňte se před UV zářením

Markýzy vám umožní pobyt na přímém slunci teras, vytvoří tolik vyhledávaný stín a ochrání vás před škodlivým UV zářením. Všechny látky však nemají potřebný UV filtr, doporučujeme vám tento parametr ověřit.

Markýzy Stobag jsou vybaveny stínícími látkami firmy Sattler, s nimiž budete mít vysokou ochranu před UV zářením desítky let. To můžeme potvrdit na základě naší několikaleté praxe.

Vždy doporučujeme dodávku na „klíč“, která nese výhodu garance bezpečné montáže se zárukou.

A jak se vyznat v té různorodosti konstrukcí, typů, značek, provedeních se stříškou, bez ní, v kazetě nebo polokazetě? Nevíte, která je ta pravá pro vaši terasu? Rádi vám pomůžeme při rozhodování a předáme vám několik zkušeností z naší praxe.

Typy markýz:


Speciální typy:

Montáž přenechte raději odborníkům

Zejména zateplená fasáda vyžaduje speciální postup a skutečně profesionální upevnění markýzy. Nabízí se systém bez tepelného mostu FISCHER THERMAX nebo klasické řešení pomocí originálních kovových podložek STOBAG za asistence dobrých chemických kotev, např. HILTI.

V případě dodávky s montáží navíc získáte kompletní 5letou záruku. Na konstrukci markýzy, na stínící látku, na spolehlivost upevnění markýzy a také na motor s ovládací elektronikou, pokud je instalován.

Tipy na závěr:

  • Při plánování markýzy je důležitý její rozměr. Častou chybou se stává šetření na nepravém místě a zakoupení markýzy co nejmenší do velikosti i výsuvu.
  • Nestačí pouze stínit naše těla a zahradní nábytek, ale i co největší plochu terasy. Pokud nejsou její povrchy a hmoty (dlažba, zdi, rámy oken) stíněny včas, ale jen bezprostředně před vytouženým pobytem na slunci, tak se stávají zásluhou celodenního oslunění a vyhřátí velmi účinným zdrojem naakumulovaného a nežádoucího tepla.
  • Ideální je stínit již od dopoledních hodin. Výborným pomocníkem je sluneční automatika. Ta umí včas markýzu vysunout a v případě náhlé změny počasí ji bezpečně uklidit automatickým zasunutím.

Obraťte se na náš poradenský servis. S výběrem vhodné markýzy a jejího příslušenství vám rádi poradíme. Vytvoříme cenovou kalkulaci a zkonzultujeme montážní podmínky u vás doma.