Somfy TaHoma

Základní kámen vaší chytré, úsporné a bezpečné domácnosti

TaHoma® je náš vlastní systém automatizace domácnosti. Představte si ji jako elegantní designové zařízení, které doma napojíte na internet a ke kterému pak bezdrátově připojíte vnitřní i venkovní stínění, osvětlení, vytápění, alarm nebo vjezdovou bránu a garážová vrata. Všechna zařízení pak ovládáte v aplikaci ve svém telefonu nebo dálkovým ovladačem. Co vše vám může komplexní systém automatizace domácnosti TaHoma® nabídnout? Podívejte se na stránku, kde najdete přehledně všechny prvky vašeho domova, které můžete do systému TaHoma® zapojit a komfortně je ovládat ze svého chytrého telefonu.

Ovládáme domácnost

TaHoma® propojí všechna zařízení v domě

Systém TaHoma® je řídicí jednotkou vašeho domu. Snadno na ni napojíte vše, co je připravené na svou roli v chytré domácnosti – třeba venkovní stínění osazené pohony Somfy.

Bezpečí, úspora, pohodlí

Systémem automatizace domácnosti TaHoma® položíte základy svého chytrého bydlení. A nemusíte se přitom trápit se sebemenšími stavebními úpravami. TaHoma® vyžaduje pouze připojení k internetu. Automatizovaná domácnost vám zlepší život ve třech směrech

Bezpečí

  •          Kontrolujte dům odkudkoli.
  •          Nechte vrata, aby se za vámi sama zavřela, jakmile odjedete.
  •          Simulujte přítomnost v domě rozsvícením světel, i když jste zrovna na dovolené.

Úspora

  •          Sluneční čidlo vytáhne přes den žaluzie nebo rolety, aby dovnitř pustilo slunce a přirozené teplo.
  •          Topení samo udržuje požadovanou teplotu, ale neplýtvá energií.

 Pohodlí

  •          Celou domácnost řídíte z aplikace v telefonu, dálkovým ovladačem nebo s pomocí scénářů.
  •          Scénáře spolu navzájem spolupracují. Odjíždíte? Zapne se alarm, vypnou světla, zavře vjezdová brána.

Mobilní aplikace TaHoma®

S rostoucím počtem chytrých telefonů v našich kapsách roste i obliba aplikace TaHoma®. Aplikaci jsme připravili ve dvou variantách pro dva nejrozšířenější operační systémy –   Android a iOS.

4 argumenty pro TaHomu

Instalace bez zásahů do stěn

TaHomu vám nainstalují a zprovozní naši odborníci. Než k vám dorazí, nemusíte doma nic připravovat – nebude se bourat, vrtat ani jinak zasahovat do stavby. Stačí zdroj elektřiny a přístup k internetu.

Ovládání odkudkoli

Dálkový ovladač, chytrý telefon, tablet nebo počítač. Stačí jedno z těchto zařízení a můžete začít naplno využívat všech výhod automatizované domácnosti.

Vždy máte přehled

Ať jste kdekoli, snadno zjistíte, co se děje ve vašem domě. Pokud systém zaznamená narušení bezpečnosti například v případě požáru nebo vloupání, neprodleně vás informuje a vy můžete reagovat.

Snadná rozšiřitelnost

Díky naší bezdrátové technologii io-homecontrol® můžete zařízení do TaHomy připojovat postupně a vždy vám k tomu bude stačit přístup k internetu. Pokud si s připojením nebudete vědět rady, jsme vám samozřejmě k dispozici.

TaHoma® v každodenním životě

Scénáře

Se scénáři vám odpadá každodenní ovládání a kontrola domu. Stačí je jednou nastavit a pak vyvolat stisknutím tlačítka.

Příklad: Odjíždíte do práce. Stisknete tlačítko a světla sama zhasínají, rolety se zatahují, garážová vrata a vjezdová brána se otvírají, aby se hned po vašem odjezdu opět bezpečně uzavřely.

Kalendář

Naplánujte si automatické spouštění jednotlivých scénářů na konkrétní měsíc, den i hodinu.

Příklad: V pracovních dnech chcete spouštět jiné scénáře a v jiné hodiny než o víkendech, kdy si všichni rádi přispíme. S TaHomou můžete. A kdykoli bude třeba, (de)aktivujete jiné scénáře nebo přenastavíte stávající.

Smart scénáře

Nastavte si pokročilé scénáře, které kombinují několik podmínek naráz.

Příklad: Sluneční čidlo na venkovních roletách zjistí, že dnešek bude opravdu horký den, ostré slunce každou minutou zvyšuje teplotu v místnosti. Jakmile to TaHoma® zjistí, rolety zatáhne a v domě vám udrží příjemnou teplotu.

Kompatibilita

TaHoma® je kompatibilní s více než 100 dalšími výrobky Somfy i produkty dalších předních značek.

Zabezpečení a aktualizace

Prostřednictvím internetového připojení je TaHoma® stále v kontaktu se zabezpečeným serverem, ke kterému máte neomezený přístup. Pro automatizaci domácnosti jsme vytvořili spolehlivý řádkový protokol io-homecontrol®.

Všechny systémy TaHoma® průběžně aktualizujeme. Pokud si systém zakoupíte dnes, budete mít i v budoucnu vždy jeho nejaktuálnější verzi.