Zvolit markýzu s motorem, nebo jen na kliku?

Plánujete, že si pořídíte markýzu a přemýšlíte nad způsobem ovládání? Rádi vám rozhodování usnadníme.

Záleží především na rozměru. Menší markýzy cca do 500 x 300 cm lze ovládat ručně pomocí kliky s převodovkou. Větší doporučujeme obsluhovat motorem. Markýzy s více jak jedním párem ramen (nad 600 cm) nebo velkoplošné s velkým výsuvem nelze bez motoru provozovat vůbec.

Elektromotor také nezbytně potřebují horizontální clony pro zimní zahrady, protože mají plynové vypínače a ty vyžadují k obsluze velkou sílu. Také vodotěsný a spolehlivý průchod pro přímé ovládání mechanickou klikou z interiéru zahrady by byl v praxi těžko realizovatelný.

Pokud tedy přemýšlíte nad tím, zda utratit peníze navíc za motoricky ovládanou markýzu, a investicí do markýzy jste si jistí, pak neváhejte a určitě si ji pořiďte i s elektromotorem. Není to zbytečnost, jak se může na první pohled zdát.

Ano, částka za příjemnější a pohodlnější užívání markýzy pomocí motoru a potřebného příslušenství bude vyšší. Získáte však komfortní elektrické ovládání a navíc možnost doplnit vaši markýzu o bezpečnostní větrnou automatiku.
Ta ochrání nemalou hodnotu markýzy před poškozením větrem nebo letní bouřkou.

Doplněním o dálkový ovladač TELIS a nové otřesové větrné čidlo SOMFY EOLIS 3D získáte ucelený systém značkového bezdrátového ovládání a ochrany.

Nemusíte se obávat dalších nákladů za elektroinstalaci, protože příprava pro markýzu je dnes velmi jednoduchá a spočívá pouze v přivedení jednoho kabelu (CYKY 3x1,5) jako přívodu 230 V do místa montáže a je hotovo.

Pro případ zcela chybějícího přívodu je jeho dodatečné protažení po našich zkušenostech ze zakázek často snadné a dostupné z nejbližší krabice (od zásuvky, vypínače) stávající elektroinstalace v interiéru provrtáním přímo ven a to šetrně do potřebného místa s ohledem na dokončenou fasádu.

Investice do elektromotoru se vyplatí nejen z hlediska komfortu, ale i prodloužení životnosti markýzy.

Pokud si stále nejste jistí, nebo vás napadají další otázky, kontaktujte nás.