Když záclonové tyče - tak černé kovové a na stropě!

Černá je v kurzu a platí to dvojnásob pro doplňky k věšení závěsů a záclon.

Elegantní, nadčasové, kombinovatelné: V designu interiérů vytvářejí černé závěsy módní akcenty a jasné projevy.

Jednoduché, všudypřítomné a módní – černá a antracitová barva záclonového vybavení se staly nepostradatelnou součástí dnešního interiérového designu. Značka INTERSTIL nabízí odpovídající elegantní modely profilů a tyčí.

Zatímco ještě před několika lety vyvolávaly dekorativní prvky v černé nebo tmavě antracitové barvě asociace s temnotou, smutkem nebo osmdesátými léty, trendy v interiérovém designu se zásadně změnily: Černá je klasická, nadčasová a lze ji dokonale kombinovat se všemi barvami.

Ne bezdůvodnĕ se v módním průmyslu se „malé černé“ představuje ztělesnění nadčasové a elegantní klasiky. Charakteristika postavení, kterou lze přenést i do designu interiéru. Také zde černá nebo tmavá antracitová barva vyzařuje především jednu věc: Noblesa a elegance. V místnostech, které mají často světlé barvy, dodává černá barva kontrast, strukturu a hloubku a cíleně vytváří akcenty. Pokud se rozhodnete pro záclonové tyče v černé nebo tmavě antracitové barvě na světle vymalovaných stěnách, vytvoříte jasné módní sdělení, které vyžaduje i určitou odvahu.

Kombinace s výraznými barvami

Protože v přísně vědeckém smyslu černá – stejně jako bílá – v podstatě není barva, ale pouze nepřítomnost světla. Přesto právě tyto „achromatické“ barvy představují zásadní prvek, zejména v designu a výzdobě interiérů. Pouze s černou sadou záclon lze totiž v interiéru vytvořit bohatě kontrastní kombinace. Používají se odpovídající prvky: Obrazy, polštáře, vázy nebo speciální drobný nábytek ve výrazných a efektních barvách – ať už slunečně žluté, jasně červené nebo zářivě zlaté: v kreativitě se hranice nekladou, protože černá ladí se všemi barvami.

Nejen v kombinaci s výraznými barvami, ale také v kombinaci s různými materiály se černá barva stává v interiéru poutavým prvkem. Ať už s teplým dřevem, chladným betonem nebo textilem z vlny – černá souprava záclon zdůrazňuje přírodní materiály a vytváří akcenty, které vás nikdy neomrzí a které propůjčují různým stylům vybavení domácí a útulnou atmosféru.