24.října 2018

Čím zvýšit útulnost i atraktivitu bydlení a zcela změnit vzhled vašeho interiéru k nepoznání?

Jak realizovat osvědčený a tradiční způsob zastínění oken záclonovou či závěsovou látkou v moderním formátu?

Kdo to sám nezažil? Pohledy zvenčí jinak milých sousedů do vašeho domu nejsou nijak příjemné, a to obzvlášť pak večer po setmění.

Jak zajistit 100 % čistotu bytového textilu? Zvolte "římské" látkové rolety -  nepřekážející alternativu závěsů s možností praní!

Římské látkové rolety

Římské rolety jsou perfektní alternativou k zastínění případně i zatemnění pro spánek v moderním i klasickém interiéru. Rolety mohou být transparentní, zatemňující nebo s kontrastními okraji. Nařasené nebo bez výztuží. Vytahováním pomocí řetízku nebo dnes už i elektrickým ovládáním se látka skládá do pravidelných záhybů, což jí dodává velmi elegantní vzezření. Velkou výhodou římských rolet je možnost bezproblémového praní, případně není obtížné vyluxovat je od prachu.

  Římská roleta      Římská roleta


Tipy:

Každý systém ovládání má své výhody - přednosti a samozřejmě i nevýhody. Převodovka u řetízkového ovládání s lehkým chodem a tudíž pomalejším převodem potřebuje více času na ovládání. Naproti tomu rychlá převodovka vyžaduje větší ovládací sílu. Komfortní, pohodlné a systémové ovládání elektromotory se nevyhne elektroinstalační přípravě. Možnosti ovládání doporučujeme vždy konzultovat s našimi zkušenými obchodníky-techniky.

Plusy:

1. Perfektní a elegantní vzhled.

2. Většina látek z kolekce má nulovou srážlivost a lze je proto bez obav prát v běžné pračce.

3. Velmi snadné odstrojení látky před praním.

4. 100% rovné tunýlky pro výztuže zásluhou plně automatického šití.

5. Odpružené výztuže drží látku pevně a také demontáž je hračkou.

6. Vysoká trvanlivost - velmi kvalitní komponenty (horní profil hliníkový, součásti mechaniky z kvalitního polykarbonátu s UV odolností - důležitá pro výrobky exponované slunci).

7. Pohodlné ovládání motorických verzí rolet pomocí dálkového ovladače.

8. Skrytá převodovka u řetízkového ovládání.


Mínusy:

1. Výběr konkrétní látky určí definitivně míru stínění od lehkého zastínění až po úplné zatemnění - regulace probíhá pouze polohováním rolety (toto platí obecně pro všechny látkové rolety, závěsy, záclony apod.).

2. Některé látky z kolekce (směsi bavlny) nelze udržovat běžným praním v pračce, ale chemickým čištěním.