17.června 2018

Čím regulovat prostup světla do interiéru od 0-100%?

Která kolekce žaluzií je nejrozmanitější?

Které žaluzie nevyžadují údržbu ani po letech?

Jednoznačně a nepochybně! Kolekce hliníkových žaluzií LUXAFLEX a TOPDECOR splní vaše nejvyšší nároky designu a funkce na jedničku.

Horizontální hliníkové žaluzie LEHA Luxaflex a TopDecor

Horizontální interiérové žaluzie představují nejrozšířenější způsob vnitřního stínění. Poznáte je podle vodorovně uspořádaných lamel. Jejich překlápěním se zajišťuje regulace prostupu světla i tepla. Vyrábějí se ve formátu šířky lamel v řadě 16-25-35-50-70 mm. Kolekce LUXAFLEX A TOPDECOR jsou profilovány na ten nejlepší vzhled povrchů, tvarů a barev s promítnutím posledních designových trendů. Samozřejmostí je perfektní funkčnost a vyzrálá technika zaručující jednoduchou montáž. Nezdá se to, ale nejvíce inovací přichází právě v horizontálních žaluziích, at' už jsou to nové způsoby ovládání napájeného solárními články bez požadavku na jakékoliv kabeláže a energii, tak také nové způsoby naklápění lamel s užitkem komfortnějšího ovládání nebo lepší regulace zastínění. Asi je nadbytečné upozorňovat na neuvěřitelně propracované povrchové úpravy, vzhledy a dekory lamel u kolekce LUXAFLEX, nejlepší bude nahlédnout do vzorkovnic a přesvědčit se na vlastní oči.

 Horizontální žaluzie Megaview     Horizontální žaluzie 50 mm s páskovým žebříčkem

Tipy:

Naplánujte si do interiéru místo obvyklých 25 mm lamel zajímavější solitérní a stabilní žaluzií s formátem lamel o šířce 35, 50 nebo 70 mm vhodnou pro nadstandartní plochy.

Věnujte pozornost novince v provedení 25mm žaluzie MegaView s nevídaným technickým řešením zlepšujícím průhled otevřenou žaluzii o 100%.

Plusy:

1. Výborná regulovatelnost prostupu světla a tepla - funkci naklápění lamel a z toho vyplývající možnost měnit míru zastínění v celém rozsahu od 100% zastínění až po čistý výhled z okna téměř bez omezení, ničím nepřekonáte.

2. Snadné vytahování a naklápění - lamely jsou lehké, proto i žaluzie manuálně ovládaná funguje lehce a snadno neměně po celou dobu životnosti i v případě rozměrově skutečně velkých žaluziích.

3. Jsou nadčasové a historicky ověřené, proto nehrozí okoukání a nikdy nebudou působit zastarale.

4. Nepodléhají vzhledovému opotřebení - lamely jsou ze slitiny hliníku s vypalovaným povrchem.

5. Dlouhá životnost ovládání - mechanika žaluzie kolekce LUXAFLEX a TOPDECOR používá vyspělé komponenty z těch nejlepších materiálů.

6. Snadná údržba a čištění - povrch žaluzií od prachu zbavíte jednoduše prachovkou za sucha, u žaluzií s šířkou lamely 35,50 a 70 mm to platí dvojnásob.

7. Vyžadují méně místa pro instalaci (výrazně méně než žaluzie s přírodního dřeva nebo bambusu) - lamely jsou tenké, proto má vytažená žaluzie poměrně nízký svazek lamel a nepotřebuje tolik místa pro umístění nad oknem, aby při manipulaci s okenním křídlem nepřekážela.

Mínusy:

1. Regulace slunečního tepla u interiérové žaluzie má svoje limity - lze očekávat zabránění pronikání tepla do místnosti s účinností 30-40%, potřebujeme-li vyšší ochranu před teplem musíme volit venkovní produkty stínící techniky - venkovní žaluzie, rolety, markýzy, okenice a slunolamy.